FAQ

PYTANIE

Kiedy będą dostępne i w jakiej cenie szczeniaki „na kolana” bo na panie nie chce jeździć na żadne wystawy tylko mieć psa do kochania.

ODPOWIEDŹ

Generalnie nie ma czegoś takiego jak pies na kolanka. Zresztą średnio polecam branie 60 kg i cięższych psów na kolanka. Mogą powstać kontuje ;-). Generalnie każda hodowla sprzedaje psy z większymi lub mniejszymi szansami na wystawach. I to jest naszym celem. Owszem mogą być psy z wadami które dyskwalifikują je z udziału w wystawach. Do takich wad zalicza się brak 1 jądra u samców, wady zgryzu, niezgodne z wzorcem umaszczenie i trochę innych. Ale takie psy po pierwsze nie są marzeniem żadnej hodowli, po drugie wyłania się je na drodze rożnych badań, przeglądów w trochę późniejszych terminach. Psy takie – o ile się pojawią a mam nadzieję, że ich nie będzie – są dostępne później, po cenie niższej ale nie za darmo i nie za symboliczną złotówkę gyż to nadal pełnorasowe psy po championach. Cena takiego psa PETA – to 1600 zł.

UWAGA : W takim wypadku w umowie kupna-sprzedaży znajdzie się zapis, że w przypadku rozmnożenia, wystawiania na wystawach jakichkolwiek związków zarówno w Polsce jak i w innych krajach hodowli Filutki Chorzowskie przysługuje dopłata do każdego psa 5 tyś zł.

PYTANIE

Czy jak kupię 2 psy to będzie taniej ?

ODPOWIEDŹ

Nie nie będzie. Hodowla Filutki Chorzowskie to nie hurtownia gdzie więcej znaczy taniej.

PYTANIE

Czy cena jest ostateczna czy do negocjacji ?

ODPOWIEDŹ

Cena jest do pewnej drobnej negocjacji. Ale pytanie dlaczego mam w ogóle i właśnie Tobie ją obniżyć ? Owszem są pewne argumenty które mogłyby skłonić mnie do takiego kroku. Jeśli jesteś inteligentny i orientujesz się w świecie psów i hodowców to może znasz już je.Jeśli przeczytałeś całą zawartość strony mojej hodowli to też możesz znaleźć te argumenty. Ale wszystko w rozsądnych granicach. Jeśli rzucisz ceną 1/2, lub 3/4 ceny podanej to przykro mi nie mamy o czym rozmawiać. Z całą pewnością nie sprzedam ci nawet jeśli potem zaoferujesz podwójną cenę żadnego z moich szczeniaków.

PYTANIE

Czy można mieć rasowego psa za darmo ?

ODPOWIEDŹ

I tak i nie. Sporadycznie pojawić się mogą w miotach szczeniaki z pewnymi wadami które nie są od razu letalne czyli nie zabijają psa ale które z czasem trzeba operować lub poddać innym zabiegom leczniczym gdyż potem mogą psa zabić jeśli nie są leczone. Psy takie mogą być i są oddawane za symboliczną kwotę pod warunkiem, że nabywca takiego psa podpisze deklarację, że został o fakcie wystąpienia takiej wady/wad poinformowany i z pełną świadomością bierze takiego szczeniaka oraz zobowiązuje się na swój własny koszt pokryć w przyszłości wszystkie koszty leczenia takiego psa. Takie psy tak samo jak z wadami niewystawowymi wyłaniane są na drodze przeglądów w późniejszym terminie.

UWAGA : W takim wypadku w umowie kupna-sprzedaży znajdzie się zapis, że w przypadku rozmnożenia, wystawiania na wystawach jakichkolwiek związków zarówno w Polsce jak i w innych krajach hodowli Filutki Chorzowskie przysługuje dopłata do każdego psa 5 tyś zł.

PYTANIE

Słyszałem o czymś takim jak warunek hodowlany . Co to dokładnie znaczy i czy mogę mieć psa na taki właśnie warunek?

ODPOWIEDŹ

Tak w pewnych sytuacjach jesteśmy gotowi „oddać” psa na tzw warunek hodowlany. Polega to na tym, że kupujący dostaje psa, po spełnieniu opisanych na końcu wymogów ale nie zostaje jego włacicelem w sensie prawnym lecz opiekunem. Pełe prawo własności psa przechodzi na opiekuna dopiero po wypełnieniu postanowień umowy warunku hodowlanego. Miejsce zamieszkania takiej osoby musi być nie dalej niż 150 km od miejsca siedziby hodowli Filutki Chorzowskie czyli Piekar Ślaskich liczona jako miasto – drobne różnice do 20 km do zaakceptowania. Wpłata za psa 1800 zł + umowa warunku hodowlanego. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt bezpośredni. UWAGA to opcja tylko dla osób chcących aktywnie wystawiać psa gdyż to nierozerwalnie związane ze sobą sprawy.

Pytanie

Słyszałem o czymś takim jak współwłasność psa. Co to jest i czy może to być coś dla mnie ?

Odpowiedź

Tak w pewnych sytuacjach i jeśli widzimy odpowiednich do tego ludzi to jesteśmy gotowi „oddać” psa na tzw. współwłasność. Współwłasność polega na tym, że pies/suka nie są własnością 1 osoby tylko 2 osób w tym przypadku właściciela hodowli macierzystej oraz drugiej strony. Miejsce zamieszkania takiej osoby musi być nie dalej niż 150 km od miejsca siedziby hodowli Filutki Chorzowskie czyli Piekar Ślaskich liczona jako miasto – drobne różnice do 20 km do zaakceptowania. W takim wypadku wpłata za psa 1800 zł + umowa na współwłasność. UWAGA to opcja tylko dla osób chcących aktywnie wystawiać psa gdyż to nierozerwalnie związane ze sobą sprawy.

Pytanie

A czym różnią się wymienione wyżej czyli warunek hodowlany a umowa na współwłasność ?

Odpowiedź

Tym, że po wzięciu psa na warunek hodowlany po spełnieniu warunków umowy pies przechodzi na całkowitą własność kupującego. W przypadku współwłasności pies całe życie zostanie w połowie własnością hodowli macierzystej a w połowie kupującego – chyba, ze ten drugi zdecyduje się wykupić psa co jest możliwe, lub – do czego mam nadzieję nigdy nie dojdzie – zaniedba psa tak, że zostanie mu on na mocy podpisanej umowy odebrany przez właściciela hodowli macierzystej. Warunkami podpisania stosownych umów w obu opcjach są: wpłata 1800 zł , miejsce zamieszkania 150 km z tolerancją do 20 km od miasta Piekary Śląskie. Obie opcje są także przeznaczone tylko dla osób chcących aktywnie uczestniczyć w wystawach psów gdyż są to nierozerwalnie związane ze sobą sprawy.

Pytanie

Czy mogę kupić psa na raty ?

ODPOWIEDŹ

Generalnie nie prowadzimy sprzedaży ratalnej.